Težave s sluhom ima že vsaka peta odrasla oseba

Slušni aparati niso tabu, o njih je treba govoriti, saj skrbijo za nemoteno komunikacijo in boljše socialno življenje nasploh.
»V Sloveniji živi več kot tisoč gluhih in več kot 70 tisoč uporabnikov slušnega aparata. Najpogostejši spremljevalec staranja je izguba sluha, čemur je po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije podvržen vsak drugi starostnik. Po nekaterih podatkih naj bi vsaka peta odrasla oseba imela težave s sluhom, ki niso posledica staranja, temveč je do njih prišlo zaradi dela v hrupnem okolju, glasnega poslušanja glasbe iz slušalk, obiskovanja glasnih koncertov ter poškodb pri športnih dejavnostih,« je pojasnil Franci Urankar, direktor podjetja Audio BM s 13 slušnimi centri po vsej Sloveniji, in sicer z dvema v Ljubljani, po enega pa imajo v Celju, Trbovljah, Kopru, Mariboru, Novem mestu, Velenju, Murski Soboti, Brežicah, Kranju, Šempetru pri Gorici in na Jesenicah.
Franci Urankar, direktor podjetja AUDIO BM
Pri naglušnosti je najpomembnejša pravilna izbira slušnega aparata, kjer se kakovostnejša obdelava zvočnih signalov izkaže s povečanim udobjem pri poslušanju in višjim odstotkom razumevanja besed tudi v težjih zvočnih pogojih. Pogosto je večja težava razumeti kot slišati, ker okrepljen zvok iz slušnega aparata še vedno potuje skozi poškodovan slušni sistem, preden doseže slušne centre v možganih. Današnji pametni digitalni slušni aparati zagotavljajo, da so tihi zvoki slišni, vendar obenem tudi skrbijo, da zvoki niso preglasni in neudobni. »Če prezremo težave pri komunikaciji in razloge zanje pripisujemo sogovornikom, bo poleg slabše slišnosti sčasoma dodatno upadlo tudi razumevanje. Zato je še kako pomembna pravočasna reakcija in skrb za nemoteno nadaljnjo komunikacijo,« svetuje Urankar.
Slušni aparati niso tabu, o njih je treba govoriti, saj skrbijo za nemoteno komunikacijo in boljše socialno življenje nasploh. »Slušni aparati bi lahko postali modni dodatek tudi v Sloveniji, saj jih po svetu uporablja vse več ljudi, med njimi tudi nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton, igralec Robert Redford, glasbenik Eric Clapton in kraljica Elizabeta II. Oba ameriška predsednika sta slušni aparat nosila že med mandatom, kar pomeni, da so negativni predsodki glede uporabe tovrstnih pripomočkov popolnoma odveč,« je še poudaril direktor.
AUDIO BM je podjetje s 13-imi slušnimi centri po vsej Sloveniji, in sicer z dvema v Ljubljani, po enega pa imajo v Celju, Trbovljah, Kopru, Mariboru, Novem mestu, Velenju, Murski Soboti, Brežicah, Kranju, Šempetru pri Gorici in na Jesenicah. Njihove storitve zajemajo brezplačno testiranje sluha in preizkus katerihkoli slušnih aparatov, kar je edinstveno v Sloveniji. So pooblaščeni dobavitelj in servis za slušne aparate Unitron in Sonic, ki sta eni izmed najbolj uveljavljenih in tehnološko dovršenih znamk tovrstnih aparatov. Poleg navedenega imajo tudi številne dodatne tehnične pripomočke za naglušne in gluhe, ki ustrezajo Zakonu za Izenačevanje možnosti invalidov (ZIMI) ter dodatkov za uporabnike slušnih aparatov. Med njihovo ponudbo so še mehki čepki Alpine, ki so namenjeni za zaščito pred vodo ali hrupom, individualno izdelani čepki za zaščito sluha, trakovi za ušesa za zaščito pred močenjem sluhovoda. Profesionalno zaščito za sluh, med njimi slušne olive oz. ušesne vložke, izdelujejo po najsodobnejših računalniških postopkih, in sicer s 3D tiskanjem. Uporabljajo najnovejšo programsko opremo za testiranje in nastavljanje slušnih aparatov. Za svojo odličnost so prejeli tudi mednarodno nagrado Award Of Excellence.
Promocijsko sporočilo
Preberite tudi
-
-
Pok petarde lahko trajno poškoduje sluh
11. December 2019 Ob poškodbi prizadeti običajno ne sliši dobro visokih frekvenc, naglušnost pa pogosto spremlja... -
Zaščitite svoja ušesa!
22. Avgust 2017 Polepšamo jih z raznovrstnimi uhani, a ljubezen se tu ne sme končati. Nudite tem čudežnim...